تقویت بینایی با کیوی

کیوی می تواند از دژنراسیون ماکولا و در نهایت از دست دادن بینایی جلوگیری کند
تقویت بینایی با کیوی

کیوی می تواند از دژنراسیون ماکولا و در نهایت از دست دادن بینایی جلوگیری کند. کیوی حاوی زآگزانتین و لوتئین یا ویتامین چشم است. اکنون قیمت عمده کیوی شرایطی را رقم زده است که همه ی افراد می توانند به راحتی آن را خریداری کنند.

 این دو ترکیب عملکردی مشابه آنتی اکسیدان ها دارند و به تشکیل ویتامین A، یک ماده مغذی ضروری برای چشم کمک می کنند. کیوی، میوه ای غنی از مواد مغذی و تقریباً بدون چربی و تنها 42 کالری، فراتر از یک میان وعده خوشمزه و سالم است. خوردن دو تا سه کیوی در روز می تواند از شما در برابر مجموعه ای از بیماری های چشمی از جمله آب مروارید و از دست دادن بینایی ناشی از دژنراسیون ماکولا محافظت کند. محتوای مواد معدنی آن برای سیستم عصبی و عملکرد گردش خون شما نیز مفید است. این به خوبی با میوه های دیگر در سالاد میوه یا اسموتی ها جفت می شود و می توانید آن را به سالسا یا غلات خود اضافه کنید تا مواد مغذی بیشتری دریافت کنید.

دیگران چه می خوانند:

با کیوی ویروس را از بین ببرید

کیوی که انباری از آنتی اکسیدان ها، ویتامین C، ویتامین E و سایر مواد مغذی است، نه تنها به کاهش طول مدت بیماری کمک می کند، بلکه از ابتلا به عفونت های ویروسی نیز جلوگیری می کند. جالب است بدانید لیست قیمت کیوی در بازار امروز با کاهش نرخ همراه بوده است.

کیوی بومی کشور چین است ولی برای اولین بار در نیوزلند به صورت تجاری کشت شده است. جالب است بدانید نام کیوی از پرنده کیوی که پرنده ملی نیوزلند است ، گرفته شده است.

آنتی اکسیدان و ویتامین C موجود در این میوه، به درمان آسم نیز کمک می کند و تنگی نفس شدید، سرفه شبانه و آبریزش بینی نیز جلوگیری می کند. کیوی دارای خاصیت ضد باکتریایی در برابر استافیلوکوک اورئوس و استافیلوکوکوس پیتوژنز دارد و برای جلوگیری از گلودرد و سرفه مفید می باشد.

عملکرد بهتر معده و روده با کیوی

کیوی منبع خوبی از فیبر است که برای جلوگیری از یبوست و منظم نگه داشتن بدن مهم است. کیوی سبز به طور خاص حاوی یک آنزیم گوارشی طبیعی به نام اکتینیدین است که می تواند پروتئین را تجزیه کند و عملکرد را در سطح معده و روده بهبود بخشد. اکنون خرید کیوی صادراتی به دلیل خواص فراوانی که دارد بسیار انجام می شود.

کیوی حاوی فیبر نامحلول و محلول است. مطالعات نشان می دهد که کیوی حاوی حدود یک سوم فیبر محلول و دو سوم فیبر نامحلول است. فیبر محلول موجود در کیوی ممکن است برای تنظیم قند خون و سلامت قلب مفید باشد و به حمایت از باکتری های سالم روده کمک کند، در حالی که فیبر نامحلول موجود در میوه می تواند به منظم نگه داشتن حرکات روده کمک کند.

فیبر موجود در کیوی می تواند آب را حفظ کند و بیشتر از سایر انواع فیبرها مانند فیبر سیب و سبوس گندم متورم شود، به این معنی که انتخاب خوبی برای بهبود قوام مدفوع و کاهش زمان لازم برای عبور غذا از سیستم گوارش شما است.

مطلب فوق رپرتاژ آگهی می باشد و سایت ساخت برتر هیچگونه مسئولیتی در قبال آن ندارد

تقویت بینایی با کیوی

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟