کد خبر : ٢٥٢٠٨٤
پیشرفت ۹۸ درصدی زیرسازی راه‌آهن غرب
ساخت برتر: وزیر راه و شهرسازی از پیشرفت فیزیکی ۹۸ درصدی زیرسازی راه‌آهن غرب خبر داد و با بیان این‌که ریل مورد نیاز این پروژه به صورت یکجا خریداری شده است،‌ گفت: مشکلات قراردادی قطعه کرمانشاه-خسروی برطرف شد.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی ساخت برتر: عباس آخوندی با بیان این‌که از زمانی که مسئولیت وزارت راه وشهرسازی را برعهده گرفتم روی این پروژه وقت بسیار زیادی گذاشته و پیگیر تکمیل و بهره‌برداری هرچه سریعتر آن بودیم، اظهار کرد: این پروژه از ملایر تا ایستگاه فیروزان تکمیل شده و 65کیلومتر از آن باقیمانده است. همچنین بخش عمده‌ای از عملیات زیرسازی حدفاصل فیروزان تا کرمانشاه انجام شده و تنها تملک قطعات کوچکی در بین مسیر (باغات مردمی) باقی مانده است که هفته گذشته اقدامات لازم برای تامین مالی این بخش  به پایان رسید.

وی ادامه داد: هم‌اکنون ریل‌گذاری از طرف کرمانشاه آغاز شده و تاکنون2کیلومتر از آن انجام شده است. از سویی دیگر ریل‌گذاری از طرف ایستگاه فیروزان نیز در حال انجام است تا پیوستگی ریلی به طور کامل بین دو ایستگاه ایجاد شود.

وی با اعلام این که عملیات زیرسازی راه‌آهن غرب 98 درصد است، افزود: مشکلی برای تامین ریل این پروژه نداریم چون همه ریل مورد نیاز به صورت یکجا خریداری و برای پیشبرد پروژه آماده شده است.

وزیر راه و شهرسازی یادآور شد:  کارگاه احداث ایستگاه و خط‌آهن فیروزان تا ایستگاه کرمانشاه فعال است و مشاور و پیمانکاران آن تمام تلاش خود را برای تحقق وعده‌های داده شده در خصوص تکمیل و بهره‌برداری از این پروژه به کار گرفته‌اند. امیدواریم با تکمیل هرچه سریع‌تر این پروژه مردم کرمانشاه بتوانند از این خدمت مهمی که در جهت توسعه استان نقش مهمی را ایفا می‌کند بهره‌مند شوند.

آخوندی بیان کرد: همواره تلاش می‌کنیم تا ایستگاه راه‌آهن در نزدیک‌ترین نقطه به شهر  یا در داخل شهر ساخته شود که خوشبختانه این اتفاق در راه‌آهن غرب (کرمانشاه) به وقوع پیوست. نکته بسیار مهم در این بخش فاصله کمتر از 2 کیلومتری ایستگاه تا فرودگاه و تصمیم برای ایجاد ترمینال اتوبوسرانی در همین نزدیکی است. با این اقدام شاهد بهره‌مندی استان از حمل ونقل ترکیبی هستیم تا افراد بتوانند به راحتی و با استفاده از هر نوع سیستم حمل ونقلی به این منطقه سفر کنند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه کرمانشاه یکی از شهرهای بسیار بزرگ در منطقه به شمار می‌رود قصد داریم ایده خود مبنی بر شهرسازی ریل‌پایه را در این استان محقق کنیم به همین دلیل ایستگاه راه‌آهن را در داخل محدوده شهری طراحی کردیم.

وزیر راه همچنین از رفع مشکلات قراردادی قطعه کرمانشاه-مرز خسروی راه‌آهن غرب خبر داد و گفت:اتفاقات بزرگی برای کرمانشاه در حال رخ دادن است که علاوه بر بحث ریلی به عنوان اصلی‌ترین موضوع در حوزه جاده‌ای نیز به چشم می‌خورد.

انتهای پیام/
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
پر بیننده ترین ها
آخرین اخبار