کد خبر : ٢١٠٦٦
مجوز ساخت برج ۲۰ طبقه در کوچه شش متری! +تصاویر
ساخت برتر: هرچه مسئولان شهری در پایتخت مدعی رعایت قوانین و مقررات در حوزه ساخت و ساز هستند و مبنای اقدامشان را طرح تفصیلی تهران معرفی می‌کنند، هر از چندگاهی اتفاقاتی از گوشه و کنار این کلانشهر زهوار در رفته مخابره می‌شود که به نظر می‌رسد هیچ قانونی بر ساخت و ساز در پایتخت حاکم نیست!
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی ساخت برتر:   هرچه مسئولان شهری در پایتخت مدعی رعایت قوانین و مقررات در حوزه ساخت و ساز هستند و مبنای اقدامشان را طرح تفصیلی تهران معرفی می‌کنند، هر از چندگاهی اتفاقاتی از گوشه و کنار این کلانشهر زهوار در رفته مخابره می‌شود که به نظر می‌رسد هیچ قانونی بر ساخت و ساز در پایتخت حاکم نیست!

به گزارش اطلس خبر به نقل از پارسینه ساخت ۲۰ طبقه بنا در یک کوچه شش متری از جمله این اتفاقات است. آن هم در محدوده یکی از بوستان های مشهور تهران که در منطقه ای پر ترافیک واقع شده و کمبود پارکینگ پیرامون آن بسیار چشم گیر است. کوچه باریکی که بالادست بوستان ساعی و مشرف به آن قرار دارد و نامش وام گرفته از این بوستان قدیمی است.


آن گونه که تابلوی پروژه نشان می‌دهد، این برج قرار است دارای هفت طبقه در زیر زمین، یک طبقه همکف و ۱۲ طبقه روی همکف باشد، در حالی که در کوچه ای تنگ واقع شده و دایر کردن کارگاه ساخت این برج، به شدت اوضاع را بغرنج تر هم کرده است.


کافی است نگاهی به تصاویر بیاندازید تا دریابید که از چه وضعیتی سخن می‌گوییم؛ از کوچه ای که ظاهرا قرار است تا دو سال آینده به این وضع مانده و ترافیک انواع کامیون و ماشین آلات ساختمانی، ساعات بسیار زیادی از روز آن را تبدیل به بن بست نماید.


عجیب تر اینجاست که می‌بینیم کاربری این برج روی تابلوی معرفی آن، اداری درج شده که معنای آن، ابدی شدن گره های ترافیکی در این کوچه در صورت ساخت و افتتاح این برج خواهد بود و این سوال را به وجود خواهد آورد که آیا ساخت چنین سازه ای در این کوچه منطبق بر طرح تفصیلی تهران است؟


اگر نیست، چگونه قرار است چنین سازه ای در کوچه ساعی یکم دایر شود و اگر هست، چه دلیلی دارد که بر اجرای چنین طرح تفصیلی ای اصرار ورزیده و به دنبال رفع و رجوع اشکالات آن نباشیم؟


این در حالی است که بر مبنای دیگر اطلاعات درج شده روی تابلوی معرفی پروژه، کارفرمای این سازه مالک یکی از شرکت های مشهور تولید محصولات شوینده و فروشگاه های بزرگ زنجیره ای است که معنای آن، یا ورود این مجموعه به ساخت و ساز در پایتخت خواهد بود و یا انتقال بخشی از کارمندان و پرسنل این مجموعه های تجاری به این سازه.


اینجاست که بر ابهاماتمان افزوده شده و جا دارد از مسئولان شهرداری بپرسیم چگونه می‌توانند مدعی اجرای قانون باشند و اجازه ساخت چنین سازه ای را در کوچه شش متری صادر نمایند؟!
برچسب ها
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار