کد خبر : 1163918
در راستای اجرای مسئولیت‌های اجتماعی صورت گرفت؛
اهتمام پتروشیمی امیرکبیر در استفاده از فناوری‌های جدید در کاشت درختان
ساخت برتر: کارکنان شرکت پتروشیمی امیرکبیر با حمایت‌های مالی این شرکت موفق به اجرای فناوری گرواسیس برای کاشت درختان در اراضی بیابانی و سنگلاخ، بدون نیاز به آبیاری با استفاده از ظروف واترباکس شدند.
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی ساخت برتر: عبدالقادر عساکره روز یکشنبه با تشریح جزئیات فناوری کاشت درخت در زمین‌های بیابانی اظهار داشت: گرواسیس یک فناوری کاشت درخت در اراضی بیابانی و سنگلاخ بدون نیاز به آبیاری است که در سال ۲۰۰۲ توسط یک مخترع هلندی ابداع شد، در این روش که تقلیدی از روش مادرطبیعت در رشد درختان است، تنها یک بار در ابتدای کاشت و به مقدار ۶۰ لیتر آب مورد نیاز است.

وی افزود: در این روش، از ظروف خاصی برای کاشت استفاده می‌شود که واترباکس یا گروباکس نام دارند، به کمک همکاران علاقه‌مند ما در پتروشیمی امیرکبیر با حمایت‌های مدیریت و بهره گیری از این روش به منظور آزمایش کاشت درختان در شرایط دشوار آب و هوایی خوزستان، موفق به کاشت ۱۰ درخت در روستای عگله میاح از توابع شهرستان بندرماهشهر شدیم.

کارشناس برنامه ریزی، منابع انسانی و مدیریت عملکرد شرکت پتروشیمی امیرکبیر در ادامه به دیگر جزئیات اجرای این طرح در بندرماهشهر اشاره کرد و گفت: این طرح آزمایشی با حمایت‌های مالی شرکت پتروشیمی امیرکبیر و همکاری‌های اداره منابع طبیعی و آبخیزداری بندرماهشهر در کاشت درختان، اردیبهشت ماه ۹۷ در زمین‌های اطراف روستا آغاز شد.

عساکره اضافه کرد: اکنون با گذشت یک سال با وجود مشکلات عدیده‌ای از جمله گرمای طاقت فرسای، گرد و غبار و دست کاری واترباکس‌ها توسط مردم محلی از میان ۱۰ نهال کاشته شده، ۸ اصله نهال با موفقیت رشد کردند، این نهال‌ها بعد از جداکردن واترباکس‌ها قادر خواهند بود، به طور طبیعی به رشد خود ادامه دهند.

وی در پایان عنوان کرد: تمامی مراحل کاشت و رشد درختان پایش شده و به ثبت رسیده است و سازمان‌ها و افرادی که تمایل به کاشت درختان طبق این روش را دارند می‌توانند با هزینه کمتر و درصد موفقیت بیشتر نسبت به سایر روش‌های کاشت اقدام کنند تا روزی شاهد زمین‌های آباد و پر از درخت در خوزستان و سایر نقاط کشور عزیزمان باشیم.
 

منبع: شمانیوز

 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار