کد خبر : 1163917
تلاش برای سیاه نمایی وتعطیلی کارخانه تکوین الکترونیک.
هیاهوی بسیار برای هیچ؛ از آه خانواده این چند هزار کارگر بترسید
ساخت برتر: حدود چند هزار کارگر. یعنی حدود چند هزار خانواده. شاید چیزی نزدیک به سی هزار نفر به طور مستقیم وغیر مستقیم و فقط تصورش را بکنید...
به گزارش پایگاه خبری و تخصصی ساخت برتر: حدود چند هزار کارگر. یعنی حدود چند هزار خانواده. شاید چیزی نزدیک به سی هزار نفر به طور مستقیم وغیر مستقیم و فقط تصورش را بکنید. این حجم از هم وطنان ما بیکار شوند. وسط این همه مشکلات اقتصادی و تورم. در این جنگ اقتصادی، بیکاری این همه هم وطن، اندازه یک عملیات بزرگ در جنگ نظامی آسیب دارد و تلفات.
 
از آه خانواده این چند هزار کارگر بترسید
از آه خانواده این چند هزار کارگر بترسید

به گزارش بولتن نیوز، این همان برنامه‌ای است که عده‌ای با خدشه وارد کردن به اعتبار شرکت قدیمی تکوین الکترونیک در پی آن هستند. شرکتی که تولید کننده محصولات سامسونگ در ایران است؛ که سودش به جیب همین کارگر ایرانی می‌رود.

اما بهانه چیست؟ اینکه این شرکت، به طور غیرقانونی در گذشته تغییر کاربری داده است. اینکه صدور مجوز برای فعالیت شرکت تکوین الکترونیک در تهران در سال ۹۳ و با وجود مصوبه ممنوعیت ایجاد صنایع جدید در شعاع ۱۲۰ کیلومتری تهران صادر شده این‌ها همه بهانه است چرا که چندین و چند بار مسئولین مربوط در این خصوص اطلاع رسانی و شفاف سازی کرده اند. اما هر چند سال یکبار، گروهی با تکرار مجدد این اتهام ها، در صدد خدشه به فعالیت رسمی و قانونی این شرکت و مدیریت ان هستند. به راستی فرماندهی این جریان واتاق فکر ان کجاست چه کسانی از ضربه زدن به این شرکت سود میبرند که نیاز است سازمان‌های مربوطه نسبت به این جریان سازی وارد عمل شوند وبا این جریان برخورد قاطع کنند.

درسال ۹۴ گروه اقتصادی بولتن نیوز به این مهم پرداخت و پس از بررسی وپیگیری موضوع مشخص شد هیچ تخلفی در صدور مجوز شرکت صورت نگرفته و طی مراحل قانونی آن هیچ ارتباطی به شخص خاصی ندارد ودر همین راستا معاون وقت سازمان صمت در خصوص این موضوع پاسخ کامل راداد وبیان کرد تمام مراحل قانونی صدور این مجوز طی شده واین تغییر کاربری‌ها کاملا قانونی است وروزانه تعداد زیادی درخواست تغییر کاربری وجابجایی به سازمان ارسال و در خصوص آن تصمیم گیری می‌شود.

جالب داستان اینجاست که پیگیری‌ها از پشت پرده این تلاش برای زمین زدن این شرکت وتخریب مدیریت ان با این همه کارگر ایرانی، نشان می‌دهد کسی که قبلا خط و ربطی به این مجموعه تولیدی داشته و بابت تخلفات درون سازمانی اش که منجر به آسیب جدی به جریان تولید و حقوق کارگران شده بود و با او برخورد و عزل شد، به دنبال این بهانه تراشی‌ها افتاده و به دلایل شخصی قصد آسیب زدن به این کارخانه و روند فعالیت تاثیر گذار آن بر صنعت لوازم خانگی ملی را دارد.

همه این‌ها در حالیست که امسال ما در سال رونق تولید قرار داریم. یعنی سالی که باید موانع قانونی و غیرقانونی بر سر راه تولید کارخانجات ایرانی قرار دارد، برداشته شود. باید برای بالا رفتن تولید داخلی، همه کمک کنند. باید به شرکت‌هایی مثل همین شرکت تکوین الکترونیک کمک کرد تا نه تنها سطح تولید قبل را حفظ کنند که با حمایت‌های مختلف، تولیدشان بالاتر رود که درآمدشان بالاتر رود تا کارگر ایرانی، در رفاه بیشتری زندگی کند. اما عده‌ای هستند که برای جیب خودشان حاضرند جیب بقیه را خالی کنند. این‌ها از آن خانواده کارگران ایرانی نمی‌ترسند؟

منبع:شمانیوز

 
‍‍‍
چاپ خبر چاپ خبر
ارسال به دیگران ارسال به دیگران
نظرات
نام و نام خانوادگی :
ایمیل :
نظر :
آخرین اخبار