پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس ( آنالیز جامع )

کارخانه زاگرس با تولید میلگردهای باکیفیت، بخش مهمی از بازار را در اختیار خود گرفته است. محصولات این کارخانه از نظر کیفیت با انواع وارداتی آن قابل رقابت هستند و به همین دلیل همواره تقاضا برای خرید آن‌ها وجود دارد. پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس را باید با توجه به عوامل مختلفی انجام داد که قصد داریم در این مطلب به آن‌ها اشاره کنیم.
پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس ( آنالیز جامع )

کارخانه زاگرس با تولید میلگردهای باکیفیت، بخش مهمی از بازار را در اختیار خود گرفته است. محصولات این کارخانه از نظر کیفیت با انواع وارداتی آن قابل رقابت هستند و به همین دلیل همواره تقاضا برای خرید آن‌ها وجود دارد. پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس را باید با توجه به عوامل مختلفی انجام داد که قصد داریم در این مطلب به آن‌ها اشاره کنیم.  

نوسانات قیمت میلگرد زاگرس

شرکت صبا فولاد زاگرس یکی از تولیدکنندگان میلگردهای مرغوب و باکیفیت در کشور به‌حساب می‌آید. قیمت روز میلگرد زاگرس به‌‌دلیل بی‌ثباتی بازار مدام دستخوش تغییر می‌شود. به همین دلیل بهتر است خریداران پیش از ثبت سفارش با آگاهی از قیمت همان روز اقدام کنند.

دیگران چه می خوانند:

از عمده علل نوسانات میلگرد زاگرس در ماه‌های گذشته می‌توان به بالا رفتن قیمت ارز و کاهش تولید اشاره کرد که برای کم کردن مصرف برق رخ داد. رشد تورم در کشور نیز علت دیگری برای بالا رفتن قیمت میلگرد بوده است. مجموع این عوامل باعث می‌شود پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس کمی دشوار باشد.  

با وجود نوساناتی که تعیین قیمت میلگرد زاگرس را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد، اما شرکت همواره تلاش می‌کند تا قیمت را برای مصرف‌کننده در حد معقول نگاه دارد. از آنجایی ‌که محصولات زاگرس طبق استانداردهای روز دنیا تهیه می‌شوند و با برندهای خارجی رقابت می‌کنند، همواره از سوی خریداران داخلی مورد استقبال واقع شده‌اند.  

پرفروش‌ترین محصولات میلگرد زاگرس

همان‌طور که اشاره شد میلگرد زاگرس از جمله محصولات باکیفیت شمرده می‌شود. این شرکت میلگردهای آج‌دار فولادی را تولید می‌کند که برای تقویت سازه‌های بتنی مناسب هستند. میلگردهای زاگرس با فولادهای کم‌آلیاژ و کربن کم به تولید می‌رسند. استحکام کششی این میلگردها به‌کمک سیستم ترمکس متناسب با استانداردهای بین‌المللی افزایش می‌یابد.

میلگرد صبا شهرکرد بر اساس استاندارد A3 و به‌صورت آج‌دار (دوکی - یکنواخت) در دو دسته آج 400 و آج 500 تولید و عرضه می‌شود. برای مشتریان امکان تهیه میلگرد زاگرس از سایز 10 تا 40 و در مجموع در 12 سایز در بازار وجود دارد. در بین این 12 سایز، سه محصول از سایرین محبوبیت و کاربرد بیشتری دارند که با آن‌ها آشنا می‌شویم.

میلگرد 16 زاگرس

میلگرد 16 زاگرس، محصولی پرتقاضا در بازار است که با استاندارد A3 تولید می‌شود. این محصول که جزو میلگردهای نیمه‌سخت به‌شمار می‌آید، آج‌هایی هفت هشتی با مقاومت بالایی دارد. وجود آجر روی میلگرد افزایش استحکام بتن در برابر فشار را ممکن می‌سازد. بسیاری از پروژه‌های ساختمانی میلگرد 16 زاگرس را در سازه‌های خود جای داده‌اند.

میلگرد 14 زاگرس

در بین محصولات پرتقاضا و پرکاربرد کارخانه زاگرس باید از میلگرد 14 نام برد. این محصول نیز مانند میلگرد 16 از استاندارد A3  پیروی می‌کند و در دسته نیمه‌سخت قرار می‌گیرد. از میلگرد 14 برای مسلح کردن بتن در صنعت ساخت‌وساز استفاده می‌شود. تنش سیلان این محصول چهار هزار کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع و گسیختگی آن 6 هزار کیلوگرم بر سانتی‌مترمربع است.    

میلگرد 12 زاگرس

میلگرد 12 زاگرس نیز از تمام خواص ذکرشده در مورد میلگرد 14 و 16 بهره‌مند است و تنها از نظر سایز با هم متفاوت هستند. از این میلگرد برای آرماتوربندی و افزایش مقاومت بتن در پروژه‌های ساختمانی استفاده می‌کنند. وجود میلگرد آج‌دار در بتن باعث می‌شود بتن در هنگام وارد آمدن نیروهای پیچشی و کششی مقاومت بیشتری از خود نشان دهد.

با توجه به نوسانات قیمت میلگرد بهتر است پس از انتخاب محصول موردنظر و مناسب برای پروژه خود ابتدا از طریق وب‌سایت‌های فروش آهن، قیمت روز را استعلام بگیرید.

پیش بینی قیمت میلگرد زاگرس در ماه ‌های آینده

پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا می‌شویم.

  • اندازه میلگرد

یکی از مهم‌ترین عوامل در قیمت میلگرد اندازه یا سایز آن است. اندازه نسبت مستقیمی با وزن محصول دارد و طبیعتا هرقدر سایز میلگرد بالاتر باشد بر قیمت آن نیز افزوده خواهد شد. شرکت زاگرس 12 محصول را در اندازه‌های مختلف تولید و روانه بازار می‌کند.

  • صادرات و واردات میلگرد

یکی دیگر از موارد تاثیرگذار در پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس، حجم صادرات و واردات آن خواهد بود. با افزایش میزان واردات قیمت میلگرد کاهش می‌یابد و هر اندازه بر حجم صادرات افزوده شود، شاهد رشد قیمت در بازار داخل خواهیم بود. 

  • قیمت آهن آلات

از آنجایی‌ که قیمت آهن‌آلات مدام در حال تغییر و نوسان پیدا می‌کند، امکان پیش‌بینی دقیق قیمت میلگرد برای مدت طولانی دشوار می‌شود. میلگرد زاگرس نیز از این قاعده مستثنا نیست و قیمت آن مدام جابه‌جا می‌شود.

  • میزان عرضه و تقاضا

طبیعتا تناسب بین عرضه و تقاضا در مورد هر محصول، عاملی مهم در پیش‌بینی قیمت آن به‌حساب می‌آید. این مسئله درباره میلگرد زاگرس نیز صادق است. در زمان‌هایی که میزان پروژه‌های ساختمانی افزایش پیدا کند، قیمت میلگرد نیز مسیر صعودی می‌پیماید.

  • کیفیت میلگرد

محصولات زاگرس قابلیت رقابت با میلگردهای وارداتی را دارند. کیفیت بالا روی قیمت محصول و در پیش‌بینی آن نیز تاثیر می‌گذارد.

  • حمل‌و‌نقل میلگرد

عامل مهمی در تعیین قیمت آن به‌حساب می‌آید. میزان مسافت از مکان بارگیری تا محل تحویل بار و نوع وسیله برای انتقال محصول نقش زیادی در قیمت نهایی میلگرد ایفا می‌کند. عموما توصیه می‌شود میلگرد را از نمایندگی کارخانه و به‌صورت مستقیم خریداری کنید.

شرکت زاگرس میلگردهای باکیفیتی را در سایزهای مختلف تولید می‌کند. سه مورد از پرفروش‌ترین محصولات این شرکت شامل میلگرد 12، 14 و 16 می‌شوند. برای پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس عوامل مختلفی دخیل هستند. از جمله این عوامل می‌توان به اندازه میلگرد، میزان صادرات و واردات، کیفیت میلگرد، قیمت آهن آلات و میزان عرضه و تقاضا اشاره کرد.

پیش بینی نرخ میلگرد زاگرس ( آنالیز جامع )

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟