استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در موسسه خیریه کهریزک

مدیرعامل موسسه خیریه کهریزک گفت: یکی از برنامه های پیش رو مذاکره و ارتباط با مراکز دانش بنیان در ساخت تجهیزات توانبخشی ، ایجاد روش های مشارکت جویانه و طراحی پلتفرم اختصاصی با عنوان کهریزک 2 است.
استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در موسسه خیریه کهریزک

حمید قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک امروز دوشنبه 11 اردیبهشت ماه 1402 در نشست خبری با حضور اصحاب رسانه که در محل خانه کتاب و ادبیات ایران در آستانه 50 سالگی کهریزک برگزار شد، از شروع همکاری با شرکت های دانش بنیان بنا به تخصص های مختلف اعم از ساخت تجهیزات توانبخشی، ایجاد روش های مشارکت جویانه، طراحی پلتفرم هایی که ما از آن به عنوان کهریزک 2 یاد می کنیم ، خبر داد و گفت امیدواریم تا پایان سال 1402 عملیاتی شود.

در ابتدای این نشست وی با اشاره به این موضوع که در بسیاری از کشورها با دو فرهنگ درخصوص نگهداری از سالمندان مواجهیم، بیان داشت: فرهنگ انجام کار خیر و فرهنگ حل مساله معمولا درباره این موضوع مهم به کار می رود که اولی بر پایه آداب و رسوم و نیات کار خیر مردم پایه گذاری شده، اما فرهنگ دوم بر پایه مهارت و تخصص و شاید کمتر بر پایه کار خیر باشد که این دو می توانند در بسیاری از اوقات در کنار همدیگر باشند و ما در مجموعه خیریه کهریزک سعی کردیم که هر دو فرهنگ را به نحوی در کنار هم داشته باشیم.

دیگران چه می خوانند:

مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با توضیح اینکه اولین مساله ما انجام حل مساله بر پایه آموزش در تمام شئونات زندگی مددجویان است، افزود: در دسترس بودن اطلاعات مربوط به عملکرد موسسه برای همگان یکی از نشانه های شاخص در موسسه کهریزک است و دارا بودن نشان استاندارد جهانی مدعی این گذاره مهم است.

وی گفت: جذب و نشان دادن بخشش های هوشمندانه و جذب کمک های مالی غیر دولتی و صرفا از طریق حمایت های مردمی و خیرانه یکی دیگر از دستورالعمل های این موسسه است و بدین جهت شعار «از مردم برای مردم» را در دوره جدید مدیریت موسسه انتخاب کرده ایم. وی اعلام کرد که صرفا در سال گذشته حدود 600 میلیارد تومان بابت حقوق، دستمزد، مسائل پشتیبانی و اجرایی موسسه هزینه شده است.

قبادی دانا مدیر عامل موسسه خیریه کهریزک با اعلام اینکه به بهانه 50 سالگی این موسسه قرار است جشنواره ای از روز 16 اردیبهشت ماه به مدت یک هفته تا 22 اردیبهشت در محل موسسه برگزار شود، به نامگذاری روزهای این هفته پرداخت و گفت:

16 اردیبهشت ماه: کهریزک؛ کرامت و توجه به سالمندان

17 اردیبهشت: کهریزک؛ خانه امن کودکان معلول ذهنی

18 اردیبهشت: کهریزک؛ رشد تعاملات اجتماعی مودکان اوتیسم

19 اردیبهشت: کهریزک؛ توسعه و پیشرفت (افتتاح چهارمین درمانگاه)

20 اردیبهشت: کهریزک؛ توانمندسازی معلولین

21 اردیبهشت: کهریزک؛ از مردم برای مردم (اختصاص به نیکوکاران)

22 اردیبهشت: کهریزک؛ یاور و مددرسان

حمید قبادی دانا در ادامه اهم برنامه های این جشنواره را مواردی شامل بازدید عمومی در تمامی روزهای جشنواره، هم اندیشی با موضوع سالمندان، برگزاری 3 کنسرت، جشن ویژه هنرمندان و ورزشکاران فعال و پیشکسوت، ایجاد 15 غرفه از توانمندی های مددجویان، هم اندیشی با موضوع اتوسیم، بازارچه دوستی، افتتاح پروژه های عمرانی و جشن ویژه نیکوکاران عنوان کرد.

ارائه خدمات به 1700 سالمند

حسین نحوی‌نژاد، مدیر آسایشگاه کهریزک تهران در ادامه این نشست با ارائه گزارشی از این مرکز گفت: بسیار شنیده‌اید که درباره چگونگی ارائه خدمات در یک کشور غربی صحبت می‌شود، شاید کهریزک الگوی خوبی برای ارائه خدمات و حس اعتماد به نفس باشد. خدمات و اقداماتی که در مؤسسه خیریه کهریزک انجام می‌شود، به لحاظ تنوع خدمات از نوزادی تا سالمندی به لحاظ حمایت، درمان، پیشگیری و ارتقای سلامت دشوار است.

وی افزود: آسایشگاه کهریزک تهران در حال حاضر، پذیرای هزار و 700 سالمند و عارضه ام‌اس است و 400 نفر نیز در منزل از خدمات کهریزک بهره‌مند هستند.

راه‌اندازی چهارمین درمانگاه در کمالشهر

وجدانی‌روشن، مدیر آسایشگاه کهریزک البرز نیز با اشاره به فعالیت این آسایشگاه از سال 1386 گفت: این مجموعه مبتنی بر توانبخشی روز راه‌اندازی شده است و سه گروه اعم از کودکان معلول ذهنی زیر 14 سال و اوتیسم، معلولان جسمی و حرکتی و بیماران ام‌اس و سالمندان از خدمات مجموعه بهره‌مند می‌شوند.

وی افزود: خدمت در منزل، دی‌ویزیت، دی‌کر، خدمات شبانه‌روزی، خدمات موقت، خدمات تسکینی و تحت‌حاد از جمله خدماتی است که آسایشگاه کهریزک البرز ارائه می‌کند و چهارمین درمانگاه این مجموعه هفته آینده در کمالشهر افتتاح می‌شود.

 

 

منبع: رصدبورس

استفاده از ظرفیت شرکت های دانش بنیان در موسسه خیریه کهریزک

اخبار وبگردی:

آیا این خبر مفید بود؟